null
ATLETİZM

Gelecek Gençlerindir!

ENKA Spor Kulübü “Gelecek Gençlerindir” sloganı ile yola çıkmıştır. Bu amaçla; binlerce çocuğun fikren ve bedenen üstün özelliklerle donatılması için, kulüp takımları ve spor okullarında kaliteli bir eğitim sistemi uygulanmakta ve Türk sporuna her yıl pek çok genç yetenek kazandırılmaktadır.

21 Nisan 1983 tarihindeki kuruluşundan bugüne kadar 9.147 lisanslı sporcu yetiştiren kulüpte şu an aktif olarak 1.472’si lisanslı, 432’si alt yapı olmak üzere 1.904 sporcu, branşlarında uzman antrenörler gözetiminde çalışmalarını sürdürmekte olup, ulusal ve uluslararası müsabakalarda kulübü ve Türkiye’yi temsil etmektedir.

2023 Sezonu Uluslararası Büyük Organizasyonlarda;

Budapeşte’de düzenlenen Dünya Atletizm Şampiyonası’nda ENKA Spor Kulübü sporcularından;

  • 20km Yürüyüş’te Salih Korkmaz, 1:19:49 ile 16’ncı olurken Paris 2024 Olimpiyat Barajını da geçti.
  • 400m Engel’de yarışan iki temsilciden Yasmani Copello Escobar 48.92sn ile yarı finale yükselirken, İsmail Nezir 49.92sn ile serisinde 6’ncı olarak yarışmasını tamamladı.
  • Üçadım Atlama’da seçmesinde Necati Er 16.59m ile 16’ncı olarak yarışmasını tamamladı.
  • 110m Engel’de Mikdat Sevler 13.92sn ile serisinde 9’uncu olarak yarışmasını tamamladı.
  • 20km Yürüyüş’te Meryem Bekmez 16’ncı kilometrede yarışı bıraktı.
  • Yasmani Copello Escobar, 400m Engel yarı finalde 48.66sn ile Paris 2024 Olimpiyat Oyunları barajını geçerek 14’üncü,
  • Tuğba Danışmaz, Üçadım Atlama’da 14.11m ile 14’üncü,
  • Tuğba Güvenç ise 3.000m Engel’de 9:50.96dk ile serisinde 10’uncu oldu.

 

Çin’in Chengdu kentinde düzenlenen Üniversiteler Dünya Şampiyonası’nda sporculardan;

  • Tuğba Danışmaz, Üçadım Atlama’da 14.31m’lik derecesiyle Türkiye Rekoru kırarak Dünya Şampiyonu,
  • Meryem Bekmez, 20km Yürüyüş’te 1:33:53’lük derecesiyle Dünya Şampiyonu,
  • Salih Korkmaz, 20km Yürüyüş’te 1:23:40’lık derecesiyle Dünya Şampiyonu,
  • İsmail Nezir ve Berke Akçam’ın yer aldığı 4x400m Bayrak Takımı 3:03.46dk’lık derecesiyle Dünya Şampiyonu,
  • Semra Karaslan, 3000m Engel’de 9:50.42dk’lık derecesiyle Dünya 2’ncisi,
  • İsmail Nezir, 400m Engel’de 48.72sn’lik derecesiyle Dünya 2’ncisi,
  • Necati Er, Üçadım Atlama’da 16.83m’lik derecesiyle Dünya 2’ncisi,
  • Berke Akçam, 400m Engel’de 48.93sn’lik derecesiyle Dünya 4’üncüsü,
  • Emel Dereli, Gülle Atma’da 16.85m’lik derecesiyle Dünya 4’üncüsü,
  • Mikdat Sevler, 110m Engel’de 13.62sn’lik derecesiyle Dünya 4’üncüsü,
  • Ömer Amaçtan, 10.000m’de 29:51.09dk’lık derecesiyle Dünya 6’ncısı,
  • Ertan Özkan’ın yer aldığı 4x100m Bayrak Takımı 36.96sn’lik derecesiyle Dünya 7’ncisi oldu.

 

Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası Kadınlar Üçadım Atlama’da Tuğba Danışmaz, 14.31m’lik derecesiyle Salon Türkiye Rekoru kırarak altın madalyanın sahibi oldu.

 

 

Finlandiya’da düzenlenen U23 Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda;

  • Ali Eren Ünlü, Yüksek Atlama branşında 2.22m’lik derecesi ile Avrupa Şampiyonu,
  • İsmail Nezir, 400m Engel branşında 49.19sn’lik derecesi ile Avrupa Şampiyonu,
  • Berke Akçam, 400m Engel branşında 49.48sn’lik derecesi ile Avrupa 2’ncisi,
  • İsmail Nezir ile Berke Akçam’ın yer aldığı 4x400m bayrak takımı ise 3:03.04dk’lık derece ile U23 Türkiye Rekorunu kırarak Avrupa 2’ncisi,
  • Halil Yılmazer, Çekiç Atma branşında 70.67m’lik derecesi ile Avrupa 7’ncisi,
  • Nuh Bolat ise Gülle Atma branşında 18.26m’lik derecesi ile Avrupa 9’uncusu oldu.

 

07-10 Ağustos tarihlerinde İsrail’de düzenlenen Gençler Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda ENKA sporcularından;

  • Hayrettin Yıldız, 10.000m Yürüyüş’te 42:12.78dk’lık derecesiyle Avrupa 2’ncisi,
  • Diyar Ergüven, 3.000m Engel’de 8:49.21dk’lık derecesiyle Avrupa 4’üncüsü,
  • Merve Karakaya, 3.000m Engel’ de 10:27.45dk’lık derecesiyle Avrupa 6’ncısı,
  • Eda Nur Tulum, 400m’de 53.45sn’lik derecesiyle Avrupa 6’ncısı,
  • Ayça Fidanoğlu, 1.500m’de 4:21.26dk’lık derecesiyle Avrupa 6’ncı,
  • Utku Göler, 5.000m’de 14:21.51dk’lık derecesiyle Avrupa 7’ncisi oldu.
  • Ayettullah Demir ise 110m Engel’de yarı finalist olurken, 13.63sn’lik derecesiyle Gençler Türkiye Rekoru’nu kırdı.

 

Sırbistan’ın Kraljevo kentinde 22-23 Temmuz 2023 tarihlerinde yapılan Büyükler Balkan Şampiyonası’nda 22 ENKA sporcusu ülkemizi başarıyla temsil etti.  Ülkemizi temsil eden ENKA sporcuları 4 birincilik, 5 ikincilik, 4 üçüncülük olmak üzere toplam 13 madalya kazanırken Türkiye madalya sıralamasında toplam 24 madalya ile şampiyonayı birinci olarak tamamladı. Büyükler Balkan Şampiyonası’nda yarışan ENKA sporcularının elde ettikleri derece ve sıralamalar;

  • Tuğba Danışmaz Üçadım Atlama’da (14.00m) 1’inci,
  • Tuğba Güvenç 3000m Engel’de (9:29.75dk) 2’nci,
  • Semra Karaslan 3000m Engel’de (9:47.76dk) 3’üncü,
  • Buse Savaşkan Yüksek Atlama’da (1.89m) 3’üncü,
  • Demet Parlak Sırıkla Atlama’da (4.15m) 4’üncü,
  • Simay Özçiftçi 200m’de (23.56sn-PB) 5’inci ve 100m’de (11.83sn) 8’inci,
  • Cansu Nimet Sayın 100m Engel’de (13.70sn) 15’inci,
  • Yasmani Copello Escobar 400m Engel’de (48.71sn) 1’inci,
  • Necati Er Üçadım Atlama’da (16.58m) 1’inci,
  • Ertan Özkan 4x100m Bayrak’ta (39.09sn) 1’inci, 100m’de (10.54sn) 5’inci,
  • Mikdat Sevler 110m Engel’de (13.46sn) 2’nci,
  • Berke Akçam 400m Engel’de (48.97sn) 2’nci,
  • Ramazan Baştuğ 5.000m’de (14:11.20dk) 2’nci,
  • Turgay Bayram 3.000m Engel’de (8:55.31dk) 2’nci,
  • Ersin Tekal 3.000m Engel’de (8:57.82dk) 3’üncü,
  • Can Özüpek Üçadım Atlama’da (16.18m) 3’üncü,
  • Utku Göler 1.500m’de (3:47.15dk) 4’üncü,
  • Halil Yılmazer Çekiç Atma’da (69.28m) 9’uncu,
  • Ömer Şahin Disk Atma’da (57.13m) 6’ncı,
  • Muhammet Raşit Kalafat Cirit Atma’da (69.72m) 6’ncı,
  • Osman Kul Disk Atma’da (55.58m) 8’inci,
  • Caner Yağcı Uzun Atlama’da (7.01m) 12’nci oldu.

2023 Sezonunda Uluslararası Büyük Organizasyonlarda;

Türkiye’nin ev sahipliğinde Sivas’ta yapılan Balkan U18 Atletizm Şampiyonası’nda ENKA sporcuları 9 madalya kazanırken, ülkemiz 4 altın, 13 gümüş,4 bronz olmak üzere toplam 21 madalya elde etti. Şampiyona’ya 15 ülkeden 310 atlet katıldı ve Türkiye 21 madalya ile ülke sıralamasında 1’inci sırada yer aldı. ENKA sporcularından ise;

  • Mazlum Tuncer, 1.500m’de 4:02.14dk ile Balkan 1’incisi,
  • Muhammed Ağgün, 800m’de 1:53.75dk ile Balkan 2’ncisi,
  • Talha Gülnihal, 110m Engel’de 13.95sn ile Balkan 2’ncisi,
  • Musab Kundakcı, 2000m Engel’de 6:05.45dk ile Balkan 2’ncisi,
  • Mehmet Kaçmaz, Uzun Atlama’da 7.19m ile Balkan 2’ncisi,
  • Batuhan Özdemir, Gülle Atma’da 17.91m ile Balkan 2’ncisi,
  • Elif Naz Köseoğlu, 2000m Engel’de 7:08.86dk ile Balkan 2’ncisi,
  • Aleyna Karabulut, Üçadım Atlama’da 12.62m ile Balkan 2’ncisi,
  • Özlem Özcan, Gülle Atma’da 14.93m ile Balkan 3’üncüsü oldu.

 

Portekiz’in Leira kentinde düzenlenen Avrupa Kış Atmalar Kupası’nda U23 kategorisinde ülkemizi temsil eden ENKA sporcusu Halil Yılmazer, Çekiç Atma branşında 70.45m’lik kişisel en iyi derecesi ile Avrupa Üçüncüsü oldu.

 

21 Mayıs 2023 tarihinde Çek Cumhuriyeti’nde gerçekleştirilen Avrupa Yürüyüş Takımlar Şampiyonası’nda Gençler kategorisinde ülkemizi temsil eden ENKA sporcusu Hayrettin Yıldız, 10km’lik parkuru 42:24dk’lık derecesiyle 2’nci olarak tamamladı.

 

İsviçre’nin Cenevre kentinde World Atlhletics Continental Tour bronze kategorisinde düzenlenen Atletica Geneve – EAP yarışmasında 4 seri üzerinden koşulan 400m Engel’in ikinci serisinde piste çıkan ENKA sporcusu Yasmani Copello Escobar 49.25sn ile sezon en iyi derecesini gerçekleştirirken serisini 2’nci ve genel tasnifte de 5’inci olarak yarışmayı tamamladı.

 

Fransa’nın Marsilya şehrinde World Athletics Continental Tour kapsamında düzenlenen yarışmada 400m Engel’de yarışan ENKA sporcusu Yasmani Copello Escobar 48.80sn’lik deresiyle yarışma rekoru kırarak 1’inci oldu.

 

ENKA sporcusu Tuğba Danışmaz, Finlandiya’da düzenlenen Paavo Nurmi Games uluslararası atletizm yarışmasında Üçadım Atlama branşında 14.03m ile 2’nci oldu.

 

ENKA sporcusu Buse Savaşkan, Berlin’de düzenlenen Internationales Hochsprung Meeting uluslararası atletizm yarışmasında Yüksek Atlama branşında 1.85m ile 3’üncü oldu.

 

ENKA sporcusu Berke Akçam 12 Mayıs 2023 tarihinde Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde düzenlenen UAE Grand Prix’de 400m Engel’de 51.12sn’lik derecesi ile yarışmayı ikinci olarak tamamladı.

 

University of Luisiana Monroe adına Baton Rouge, Los Angeles’ da düzenlenen LSU Purple Tiger NJCAA yarışmasında Yüksek Atlama’da yarışan ENKA sporcusu Ali Eren Ünlü gerçekleştirmiş olduğu 2.20m’lik atlayış ile kişisel en iyi performansına ulaşırken U23 Avrupa Şampiyonası barajını da geçmiş oldu.

 

South Plains Collage adına Teksas’da düzenlenen TTU Corky Classic NJCAA yarışmasında 800m’de piste çıkan ENKA sporcusu Mehmet Çelik gerçekleştirmiş olduğu 1:48.23dk’lık derece ile kendisine ait olan U23 ve Büyükler Salon Türkiye Rekorunu yeniledi.

 

ENKA sporcusu Mehmet Çelik Track and Field vs Texas Tech Open & Multis salon yarışmasında piste çıktığı 600m’de gerçekleştirmiş olduğu 1:16.88dk ile salon yarışlarında koşulan en iyi 600m derecesine ulaşırken mevcut açık saha Türkiye Rekorundan da (1:17.23dk) daha iyi bir sonuca imza attı.

 

ENKA sporcusu Ali Eren Ünlü, eğitim gördüğü “The University of Louisiana at Monroe” adına katıldığı A.B.D.’nin NCAA Division 1 Indoor T&F Championships finallerinde (Ulusal Salon Şampiyonası) yüksek atlamada 2, derecesiyle yarışmayı 7’nci sırada tamamlarken Üniversitesi adına 90’lardan beri bunu yapan ilk atlayıcı oldu.

 

U18 Avrupa ikincisi ve EYOF 1500m şampiyonu Ayça Fidanoglu İzmir’de düzenlenen Okullar arası Türkiye Şampiyonası’nda 800m’yi 2:05.57dk koşarak yeni sezona harika bir başlangıç yaparken, bu derecesiyle U18 yaş grubunda dünya sıralamasına da ikinci sıradan girdi.

 

ABD’de spor ve eğitim hayatına devam eden ENKA sporcusu Ali Eren Ünlü 13 Mayıs’ta Sout Carolina eyaletinde gerçekleşen SBC Outdoor Track&Field Championships’te yüksek atlamada 2.23m atlayarak 1’inci olurken aynı zamanda kendi en iyi derecesini gerçekleştirdi.

 

14 Mayıs’ta Almanya’da gerçekleşen Meeting Der Krummen Strecken’de 300m Engel branşında yarışan ENKA sporcusu Sinan Ören 35. derecesiyle 2’nci oldu.

 

ENKA sporcusu Ayça Fidanoğlu Karlsruhe’de düzenlenen uluslararası müsabakada 1500m’de piste çıktı. Ayça, yarışmayı 7’nci sırada tamamlarken gerçekleştirdiği 4:17.15dk’lık derecesiyle U18 ve U20 yaş gruplarında Avrupa’da zirveye yükseldi.

 

World Athletics Continental Tour Challenger kapsamında 21 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen Rynek Kościuszki 2023’te Yüksek Atlamada ülkemizi temsil eden ENKA sporcusu Buse Savaşkan 1.88m’lik derecesiyle birinci oldu.

 

27-29 Mayıs 2023 tarihlerinde Fransa’da düzenlenen Meeting International de Forbach yarışmasında ENKA sporcularından;

  • Berke Akçam; 400m Engel branşında 08sn’lik derece ile U23 Türkiye Rekoru’nu kırarak 2’nci,
  • Mikdat Sevler; 110m Engel branşında 13.73sn’lik derecesi ile 3’üncü,
  • Tuğba Danışmaz; Üçadım Atlama branşında 86m’lik derecesi ile 3’üncü,
  • Mehmet Çelik ise 800m branşında 1:47.21dk’lik derecesi ile 1978’den beri Sermet Timurlenk’e ait olan U23 Türkiye Rekoru’nu kırarak 10’uncu oldu.

 

İtalya’da düzenlenen Meeting International Citta Di Lucca yarışmasında piste çıkan ENKA sporcusu Şevval Özdoğan, 300m engel branşında 9:53.98dk ile kişisel en iyi derecesini gerçekleştirirken aynı zamanda U23 Avrupa Barajını da geçti.

 

Yunanistan’da düzenlenen Dromia Sprint & Relays Meeting yarışmasında ENKA sporcularından;

  • Sinan Ören, 400m Engel branşında 51.19sn’lik derecesi ile 2’nci,
  • Mikdat Sevler ise 110m Engel branşında 13.70sn’lik derecesi ile 3’üncü oldu.

 

ENKA sporcusu Mikdat Sevler, Prag’da düzenlenen Memorial Josef Odlozil Prague Uluslararası Atletizm yarışmasında 110m Engel branşında gerçekleştirdiği 13.78sn’lik derece ile 2’nci oldu.

 

ENKA sporcusu Buse Savaşkan, Helsinki’de gerçekleştirilen Motonet GP Jyvaskyla Uluslararası Atletizm yarışmasında Yüksek Atlama branşında gerçekleştirdiği 1.88m derece ile 1’inci oldu.

 

ENKA sporcusu Necati Er, Slovakya’da düzenlenen JBL Jump Fest Uluslararası Atletizm yarışmasında Üçadım Atlama branşında 16.35m ile 2’nci oldu.

 

Litvanya’da düzenlenen Uluslararası Yürüyüş yarışmasında yarışan ENKA sporcularından Salih Korkmaz 20km Yürüyüş branşında 1:22:33 saatlik derecesi ile yarışmayı 2’nci sırada tamamlarken, genç ENKA sporcularından Hayrettin Yıldız ise 20km Yürüyüş branşında finişe 11’inci sırada geldi ve gerçekleştirmiş olduğu 1:27:08 saatlik derecesi ile Gençler Türkiye Rekorunu kırdı.

 

Safarov Uluslararası Atletizm yarışmasında ENKA sporcularından;

  • Nuh Bolat Gülle Atma branşında 45m’lik derecesiyle 1’inci,
  • Orçun Ünalan 100m branşında 10.65sn’lik derecesi ve 200m branşında 21.86sn’lik dereceyle 2’nci oldu.

 

Finlandiya’da düzenlenen Motonet Gp Lappeenranta yarışmasında ENKA sporcusu Mikdat Sevler, 110m Engel branşında 13.63sn’lik derece ile 2’nci oldu.

 

25-29 Temmuz 2023 tarihlerinde Slovenya’da düzenlenen 16. Avrupa Yıldızlar Olimpik Festivali’nde ENKA sporcularından;

  • Eda Nur Tulum, 400m branşında 53.32sn’lik derecesi ile Yıldızlar ve Gençler Türkiye Rekoru’nu kırarak 2’nci,
  • Ayça Fidanoğlu, 1500m branşında derecesi ile 2’nci,
  • Eda Nur Tulum ve Aleyna Karabulut’un yer aldığı İsveç Bayrak Takımı 2:13.10dk’lık derecesi ile U18 Türkiye Rekoru kırarak serisinde 5’inci oldu.

2023 sezonunda Kulüplerarası Türkiye Ligleri ;

U18 ATMALAR LIGI: 29. Nurullah İvak Atmalar Kupası ve Kulüpler Arası U18 Atmalar Ligi Yarışmaları’nda ENKA Kız ve Erkek Takımları şampiyon oldu.

YÜRÜYÜŞ LIGI: Büyük Kadın ve Erkekler ile U18 ve U20 Kızlar’da şampiyon olan ENKA ekibi, U20 erkeklerde ise 3’üncü olarak ligi tamamladı.

U16 LIGI: U16 Türkiye Şampiyonası’nda ENKA, erkeklerde Şampiyon kızlarda 2’nci oldu.

U18 LIGI: U18 Türkiye Şampiyonası’nda ENKA, kızlarda ve erkeklerde Şampiyon oldu.

U20 LIGI: Kulüpler U20 Ligi Final yarışmasında ENKA Kulübü Atletizm Genç Takımı Kızlar ve Erkeklerde Şampiyon oldu.

SÜPER LIG: Türkiye Süper Ligi final müsabakaları sonucunda ENKA atletizm kadın ve erkek takımı ligi 2’nci olarak tamamladı.

2023 SEZONUNDA SPORCULARIMIZ TARAFINDAN YENILENEN REKORLAR:
ADI-SOYADI BRANŞ YARIŞMA-YER REKOR
Tuğba Danışmaz Üçadım Atlama 14.16m Avrupa Oyunlari-Avrupa Takimlar Kupasi 1.Grup/Polonya TR
Üçadım Atlama 14.31m Avrupa Salon Şampiyonası/İstanbul STR
Üçadım Atlama 14.31m Dünya (FISU) Üniversiteler Atletizm Şampiyonası/Çin TR
Ayetullah Demir 60m Engel 7.78sn Salon Olimpik Deneme Yarışmaları/Bursa U20TR
60m Engel 8.01sn Türkiye Salon Şampiyonası/İstanbul U20STR
110m Engel 13.40sn Turkcell Kulüpler U20 Finali/izmir U20TR
110m Engel 13.63sn Avrupa U20 Şampiyonası/İsrail U20TR
110m Engel 13.48sn Olimpik Deneme Yarişmasi/Konya U20 TR
Eda Nur Tulum 400m 54.95sn Türkiye U20 Şampiyonası/Bursa U18STR-U20STR
400m 54.38sn Türkiye U20 Şampiyonası/Bursa U18STR-U20STR
400m 54.22sn Büyükler Milli Takım Seçme Yarışması/Bursa U18STR
400m 53.52sn Avrupa Oyunlari-Avrupa Takimlar Kupasi 1.Grup/Polonya U18TR
400m 53.82sn Avrupa Oyunlari-Avrupa Takimlar Kupasi 1.Grup/Polonya U18STR-U20TR
400m 53.32sn 16. Avrupa Yildizlar Olimpik Fest.EYOF U18STR-U20TR
600m 1:33.88dk Olimpik Deneme Yarışmaları/Bursa U18STR-U20STR-STR
Ayça Fidanoğlu 1.500m 4:26.69dk Büyükler Milli Takım Seçme Yarışması/Bursa U18STR
800m 2:09.72dk Büyükler Milli Takım Seçme Yarışması/Bursa U18STR
800m 2:06.68dk Türkiye Büyükler Salon Şampiyonası U18STR
1.500m 4:22.46dk Olimpik Deneme Yarışmaları/Bursa U18STR
800m 2:09.42dk Olimpik Deneme Yarışmaları/Bursa U18STR
Mehmet Çelik 800m 1:48.23dk TTU Corky Classic NJCAA/Amerika STR-U23STR
800m 1:47.90 dk Jarvis Scott Open/Amerika STR-U23STR
800m 1:47.21dk Meeting International De Forbach/Fransa U23TR
800m 1:46.84dk Avrupa Oyunlari-Avrupa Takimlar Kupasi 1.Grup/Polonya U23TR
600m 1:16.88dk Tekxas Tech Invite & Multis, Sports Performance Center/Teksas STR-U23STR
Elif Polat 300m 38.20sn Türkiye Salon Şampiyonası/İstanbul TR
Hayrettin Yıldız 20km W 1:31:04sa 22. Balkan Yürüyüş Şampiyonası/Antalya U20TR
20km W 1:27:08sa 49th International Race Walking Festival/Litvanya U20TR
10.000m W 40:26.05dk yürüyüş Olimpik Deneme / Adana U20TR
Berke Akçam 400m Engel 50.08sn Meeting International De Forbach/Fransa U23TR
Meryem Bekmez 10km W 44:11:12dk TAF Yürüyüş Kupasi/Bursa TR
İsmail Nezir 400m Engel 48.84sn Avrupa Oyunlari-Avrupa Takımlar Kupası 1.Grup/Polonya U23TR
400m Engel 48.72sn Dünya Üniversiteliler Atletizm Şampiyonası U23TR
4x400m 3:06.49dk 8. Uluslararası Bayrak-Sprint Kupası/Erzurum U23TR
Buse Arıkazan Sırıka Atlama 4.43m Olimpik Deneme Müsabakalari/Bursa STR-TR
Sinan Ören 300m 33.11sn Olimpik Deneme Yarışmaları/Bursa STR
Şerife Berra Güven 3000m W 14:50.72dk Türkiye U16 Sampiyonası/Konya U18TR
Yasmani Copello Escobar 400m Engel 48.80sn International Marseille Meeting/Fransa MR
Salik Korkmaz 5000m 19:10.3dk Spor Toto Kulüpler Arasi Yürüyüş Ligi Fi̇nali/İzmir TR
Berke Akçam 4x400m 3:09.41dk Avrupa Salon Şampiyonası/İstanbul STR
İsmail Nezir
Berke Akçam 4x400m 3:03.04dk U23 Avrupa Atletizm Şampiyonası/Finlandiya U23TR
İsmail Nezir
Eda Nur Tulum İsveç Bayrak 2:13.10dk 16. Avrupa Yildizlar Olimpik Festivali/ Slovenya U18 TR
Aleyna Karabulut
1 Tuğba Danışmaz 31 Yasmani Copello Escobar 61 Damla Özgül
2 Buse Arıkazan 32 Tuğba Güvenç 62 Musab Kundakçı
3 Yasemin Can 33 Sinan Ören 63 Muhammed Ağgün
4 Tuğba Toptaş 34 Buse Savaşkan 64 Batuhan Özdemir
5 Ertan Özkan 35 Nurten Mermer 65 Emel Dereli
6 Emre Zafer Barnes 36 Sıla Koloğlu 66 Abdurrahman Gediklioğlu
7 Mikdat Sevler 37 Necati Er 67 Merve Karakaya
8 Berke Akçam 38 Mehmet Çelik 68 Hira Öztoprak
9 İsmail Nezir 39 Ali Eren Ünlü 69 Diyar Ergüven
10 Kvılcım Kaya Salman 40 Münevver Hancı 70 Hakkı Burak Yılmaz
11 Halil Yılmazer 41 Hayriye Nur Arı 71 Mustafa Efe Kuru
12 Nuh Bolat 42 Cansu Nimet Sayın 72 Ayettullah Demir
13 Oğuzhan Usta 43 Yaren Yıldırım 73 Atilla Göktuğ Taşdelen
14 Ömer Şahin 44 Ömer Amaçtan 74 Fatma Altun
15 Meryem Bekmez 45 Umut Uysal 75 İrem Yiğit
16 Elir Nur Özbey 46 Semra Karaslan 76 Rojda Çakmak
17 Esmanur Yılmaz 47 Demet Parlak 77 Gamzenur Birimşeli
18 Abdülselam İmük 48 Ramazan Baştuğ 78 Zeynep Aker
19 Evin Demir 49 Turgay Bayram 79 Elif Aydın
20 Zeynep Ezel Yılmaz 50 Ersin Tekal 80 Betül Bozlak
21 Hayrettin Yıldız 51 Can Özüpek 81 Tuğçe Bilgin
22 Salih Korkmaz 52 Utku Göler 82 Behiye Yavaşca
23 Simay Özçiftçi 53 Muhammed Raşit Kalafat 83 Mazlum Tunçer
24 Eda Nur Tulum 54 Osman Kul 84 Talha Gülnihal
25 Alişan Alphan 55 Caner Yağcı 85 Mehmet Kaçmaz
26 Elif Polat 56 Ayça Fidanoğlu 86 Hüseyin Berkay İmdat
27 Zeynep Olur 57 Özlem Özcan 87 Habip Bozyel
28 Hatun Avcı 58 Nisanur Akdoğan 88 Mahmut Arda Şen
29 Abdülkerim İran 59 Aleyna Karabulut 89 Eray Kalın
30 Orçun Ünalan 60 Elif Naz Köseoğlu 90 Eray Diktaş

İLGİLİ SAYFALARA

Bakalım