HAVUZ

Havuz Bölümü, kışın balonla kapatılan olimpik açık yüzme havuzu, yarı olimpik kapalı yüzme havuzu ve 25 x 33 m. ebatlarındaki yeni kapalı havuzu ile yüzme ve sutopu branşlarındaki sporculara altyapıda yetiştirilen 500’ün üzerinde genç sporcuya ve üyelerimize hizmet vermektedir. 2005 yılı başından itibaren ülkemizin balonla kapatılan ilk ısıtmalı olimpik yüzme havuzu sporcu ve üyelerin hizmetine açılmıştır. Havuz bölümünde yüzme ve su cimnastiği (aquafitness) dersleri de verilmektedir.

Havuz Kullanım Saatleri: 

Hafta İçi – Hafta Sonu 07:00-22:00

YÜZME HAVUZ ÜYELERİ, ANTRENÖR, SPORCU VE VELİLERİNİN DİKKATİNE

Kullanmakta olduğunuz Enka Spor Kulübünün 25m.lik kapalı ve 50m.lik balon havuzu ve 25 x 33 m. ebatlarındaki yeni kapalı havuzlarının sıhhı bir ortamda hizmet vermesi için havuz suyu ph ve klor değerleri uluslararası standartlara göre otomatik olarak şartlandırılmaktadır. Ayrıca periyodik çöktürme ve şoklama; günlük ters yıkama ve dip temizliği işlemleriyle havuz suyu içersindeki yabancı maddeler temizlenmekte ve kontrol edilmektedir. İstanbul Bölge Hıfzısıhha Müdürlüğü tarafından da, havuz suyunun 15 günde bir kimyasal analizi yapılmaktadır.

Havuzlarımızı daha modern hale getirmek için bu yıl içerisinde fayanslarını yenilenmesi ve havuz suyu dezenfeksiyonunun klorozon sistemiyle yapılması planlanmaktadır. Bütün bu yapılanlar, havuz kurallarına uymak şartıyla yüzenlerin daha uygun bir ortama kavuşmaları içindir. Aksi taktirde , bir çok rahatsızlığın sizleri etkilemesi söz konusudur. Bunların en başında mantar, astım ve KOAH (Kronik obstrüktif akciğer rahatsızlığı – amfizem, kronik bronşit) gelmektedir. Bildiğiniz gibi mantar bulaşıcı bir hastalıktır ve dezenfekte edilmelidir. Astım ve KOAH ise klorun diğer organiklerle birleşimiyle oluşan yapılardır. Epitel, üre, ter gibi vucutla taşınan organikler, klor ile etkileşerek sizler için tehlikeli kimyasal maddelere dönüşebilmektedir.

Yukarıda sayılan nedenlerden dolayı havuz kurallarına kesinlikle uyulması gerekmektedir:

Lütfen,

GİRMEDEN MUTLAKA DUŞ ALIN,

BONE TAKIN,

TERLİK VEYA GALOŞ KULLANIN,

AYAK HAVUZUNDAN GEÇİN,

YİYECEK GETİRMEYİN.

TÜKÜRÜK, İDRAR VE DIŞKI BAKTERİ ÜREMESİNE NEDEN OLMAKTADIR.

Kendimizin ve çevremizdekilerin sağlığı için havuz kurallarına uyalım, uymayanları ikaz edelim, aksaklıkları görevlilere bildirelim.

Sağlıklı ve spor dolu günler dileriz.

ENKA Spor Kulübü

İLGİLİ SAYFALARA

Bakalım