null
TESİS TANITIM

Enka Spor Kulübü Sadi Gülçelik Spor Sitesi içinde, eğitim, spor ve sanatın buluştuğu 110 dönüm yemyeşil alanda, bugüne dek yetiştirdiği 7004 lisanslı ve 1217 faal sporcusu ve akademi mezunu uzman antrenör kadrosuyla, atletizm, tenis, yüzme, sutopu, güreş, triatlon, voleybol ve basketbol branşlarında faaliyetlerini sürdürmektedir.

6 kulvarlı sentetik atletizm sahası, uluslararası standartlarda 3 basketbol veya 3 voleybol sahası olarak kullanılabilen çok amaçlı spor salonu; kışın balonla kapatılan ve hareketli duvar sistemi ile 25m’lik iki havuz olarak da kullanılabilen 50m’lik açık yüzme havuzu, 25m’lik kapalı yüzme havuzu ve 500 seyirci kapasiteli yüzme yarışmaları ve sutopu maçlarının gerçekleştirilebileceği uluslararası standartta 25 x 33 m. ebatlarında 12 kulvarlı kapalı havuzu ve saunası; 6 açık (6’sı da kışın tek balonla kapanabilen) antrenman kortu, 2 açık maç kortu, 3 kapalı kort ve 1 merkez kort olmak üzere toplam 12 tenis kortu bulunmaktadır.

Cardio/gym, studio, masaj, dinlenme odası bölümleriyle fitness center; kafeterya, lokanta, bar, briç ve satranç salonundan oluşan Kulüp Lokali ile 5988 üyesine, sporculara, yaz ve kış spor okullarına hizmet vermektedir.

Enka Spor Kulübü başta spor okullarımız, Enka Okulları öğrencileri ve geniş bir çevreden gelen yetenekli gençlerden oluşan güçlü bir altyapıya sahiptir.

Sadi Gülçelik Spor Sitesi çevre düzenlemesiyle de öne çıkmaktadır.Yıllar içinde özenle büyütülen 10.000 ağacın zenginleştirdiği bitki örtüsü hem sporcular ve öğrenciler için mükemmel bir çalışma ortamı, hem de sanatseverler ve tüm ziyaretçiler için benzersiz bir yeşil alan sunmaktadır.

Uluslar arası standartlarda 6 kulvarlı tartan atletizm pistini içine alan tesislerimizde atletizmin sprint, atma, atlama, engelli koşular ve mesafe branşlarına yönelik çalışmalar yapılabilmektedir.

Atletizm tesislerinde; sentetik atletizm pistimiz ile ofis-soyunma odalarının yanı sıra kulüp sporcularımızın ve Atletizm milli takım sporcularının Antrenörler nezaretinde çalışabileceği ağırlık çalışma salonu ve kondisyon salonu bulunmaktadır.

Sentetik Atletizm pistimiz tüm kategorilerdeki sporcuların yanı sıra, ENKA Okulları Beden Eğitimi Dersleri, Kulüp ve Okul Sonrası Programlarına ve üyelerimize hizmet vermektedir.

Bu kortlar, ulusal ve uluslararası turnuvalara (ITF, TE, Satellite, Future, Women Circuit ve Yaş Grubu turnuvaları), yetişkin turnuvalarına (Veteran Tenis Turnuvaları) ev sahipliği yapmakta, ENKA Tenis Sporcularının yanı sıra, ENKA Okulları Öğrencileri, Yaz ve Kış Spor Okulları Öğrencileri ile Üyelerimiz tarafından kullanılmaktadır.

Uzman tenis hocalarımız her yaştaki üyelerimize özel birebir veya grup dersleri vermekte, tenis butikte her türlü tenis malzemesi temin edilmektedir.

6 Açık Tenis Kort Tek Bir Balonda

TÜRKİYE’DE VE AVRUPA’DA İLK

Club İstanbul@Enka Ulslararası Tenis Akademisi, Türkiye ve Avrupa’da bir ilki gerçekleştirdi. İlk kez altı açık tenis kortu tek bir balon ile kapatıldı. Akademi oyuncularının daha sağlıklı şartlar altında çalışmalarına olanak sağlayan balon kortlar ile oyuncular ve izleyiciler olumsuz hava koşullarından etkilenmeyecekler.

İçerisinde Kahve Değirmeni Patisserie ve Technifibre Mağazası’nı da barındıran büyük balon kortun yapımının tamamlamasıyla kapalı kort sayısı Enka’da 12’ye ulaştı.

Havuz Bölümü, Olimpik açık ve 25m’lik kapalı yüzme havuzu ve 25 x 33 m. ebatlarındaki yeni kapalı havuzu ile yüzme ve sutopu branşlarındaki sporculara altyapıda yetiştirilen 500’ün üzerinde genç sporcuya ve üyelerimize hizmet vermektedir.

İLGİLİ LİNKİ

İndir

Egzersiz ve sağlıklı yaşam için spor teknolojisi ve biliminin tüm olanaklarından yararlanılan Fitness Center’de cardio/gym, studio, masaj odası, dinlenme alanı, soyunma odaları bulunmaktadır. Studio bölümünde aerobik, step, jimnastik, yoga, pilates, dans, teakwando, aikijutsu, kick boxing, girya faaliyetleri yapılmaktadır. Uzman fitness elemanları tarafından kişiye özel antrenman ve diyet programı düzenlenmektedir.

Çok amaçlı spor salonumuz, üç basketbol/voleybol, veya hentbol sahası olarak kullanılmakta, spor okulları ve ENKA Okulları öğrencileri ile üyelerimize hizmet vermektedir. Aynı ünite içinde soyunma ve antrenör odaları ile sağlık bölümü yer almaktadır.

Lokanta, kafeterya, televizyon odası ve satranç salonundan oluşan Kulüp Lokali zengin mutfağıyla çeşitli davet ve organizasyonlara ev sahipliği yapmakta, sporcu, veli ve üyelere alakart ve tabldot menüleriyle hizmet vermektedir.

İLGİLİ SAYFALARA

Bakalım