Estonya’nın başkenti Tallinn’de yapılan U23 Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden sporcularımız; 2 Altın, 2 Gümüş madalya kazandılar.

Tuğba Danışmaz U23 Avrupa Şampiyonu!

Sporcumuz Tuğba Danışmaz; Üçadım atlama branşında 14.09’luk derece ile kendisine ait Türkiye rekoruna 2 santimetre ekleyerek Avrupa Şampiyonu oldu. Tuğba, aynı zamanda iki yıl önce aynı şampiyonada aldığı gümüş madalyadan sonra bu kez de altın madalya elde ederek bir ilke imza attı. 1997’den bu yana yapılan şampiyonada Tuğba’nın bu altını, Türkiye’nin saha içi yarışmalarında (field events) kadınlarda elde ettiği ilk şampiyonluk oldu.

Sporcumuz Tuğba Danışmaz’ı ve antrenörü Cahit Yüksel’i kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Meryem Bekmez

Meryem Bekmez  U23 Avrupa Şampiyonu!

Sporcumuz Meryem Bekmez; Avrupa Şampiyonaları’nda yaptığı koleksiyona yeni bir altın madalya ekledi. Meryem 2016’da Tiflis’te U18 Avrupa, 2019’da Boras’ta U20 Avrupa şampiyonu ünvanlarını elde ettikten sonra, Olimpiyat’a gitmeden önceki son yarışında 1:33:08’lik bir derece ile U23’ü de kazanarak üç yaş grubunda da kıta şampiyonluğu elde eden ilk kadın atlet oldu.

Sporcumuzu ve antrenörü Çetin Aslan’ı kutlarız.

Alperen Karahan

Alperen Karahan U23 Avrupa İkincisi!

Sporcumuz Alperen Karahan; Gülle atma branşında 19:75m derecesiyle Avrupa 2’ncisi oldu. İki yıl önce Avrupa U20 Şampiyonası’nda da üçüncü olarak kürsü gören Alperen, başarılarını Tallinn’de de sürdürdü.

Sporcumuzu ve antrenörü Ufuk Ustuna’yı kutlarız.

Münevver Hancı

Münevver Hancı U23 Avrupa İkincisi!

Sporcumuz Münevver Hancı; uluslararası başarılarına bir yenisini Tallinn’de ekledi. 20 yaşındaki ciritçimiz, Cirit Atma finalinde gerçekleştirdiği 57.37m’lik derecesiyle U23 Avrupa ikinciliğini elde etti. Daha önce Avrupa U18, Gençlik Olimpiyatları ve EYOF’ta da ikinciliği bulunan Münevver böylece madalyalarına bir yenisini daha ekledi.

Sporcumuzu ve antrenörü Gürbüz Çam’ı kutlarız.

Evin Demir – Ayşe Tekdal

Abdülselam İmük

Akın Özyürek’in Yer Aldığı 4×400 Bayrak Milli Takımımız

Akın Özyürek Avrupa 4’üncüsü, Ayşe Tekdal Avrupa 5’incisi, Evin Demir ve Abdülselam İmuk Avrupa 6’ncısı!

Kadınlar 20 km Yürüyüşte ülkemizi temsil eden sporcularımızdan Ayşe Tekdal 1:37:43 ile yarışı beşinci, Evin Demir ise 1:39:10 altıncı sırada tamamladı. Erkekler 20km yürüyüşte ise sporcumuz Abdülselam İmuk ise Avrupa 6’ıncısı oldu.

Akın Özyürek’in yer aldığı 4×400 bayrak erkek milli takımımız sabah seçme seansında 3:08.49dk ile U23 Türkiye Rekorunu kırarak finale yükseldikten sonra akşam seansında şampiyonanın kapanış yarışması olarak yapılan 4x400m finalinde de 3:06.57dk’ lık derece ile U23 Türkiye Rekorunu aynı gün içinde ikinci kez kırarak Avrupa 4’üncüsü oldu.

Sporcularımızı ve antrenörlerimizi kutlarız.