KAMUOYUNA AÇIKLAMA

FANATİK Gazetesinin 15.11.2018 tarihli nüshasında, Hamit Turhan tarafından Fenerbahçe Şampiyon manşeti atılarak kulübümüz ve kulübümüzün atletizm sporcuları hakkında gerçeği yansıtmayan, dedikodulara dayanılarak bir haber yapılmıştır. Kamuoyunun aydınlatılması açısından açıklama yayınlanmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Haberde; sporcularımızın doping ihlalleri yaptığı, bu sebeple de Türkiye Atletizm Süper Ligi Kadınlar Şampiyonluğu’nun el değiştirdiği ve Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Şampiyon ilan edildiği kesin ve otoritelerce alınmış bir karar gibi açıklanmıştır.

Konu hakkında Türkiye Atletizm Federasyonu; 15 Kasım 2018 tarihinde resmi internet sitesinden yaptığı açıklama ile haberi tekzip etmiştir.

Tarafımıza; Türkiye’de doping konusunda otorite olan makamlardan sporcularımız hakkında doping ihlali ile ilgili herhangi bir resmi yazı bilirimi yapılmamıştır.

Manşet atarak başka bir kulübün şampiyon ilan edilmesinin, sporcularımızı zan altında bırakan kesin ifadeler kullanılmasının kulübümüzce elde edilen haklı başarılara gölge düşürmek üzere bilinçli olarak basına servis edildiği düşünülmektedir

Konu hakkında kulübümüzün her türlü yasal haklarını kullanacağını kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.

ENKA Spor Kulübü